Obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy młodzież i dzieci w wieku od 10 do 17 lat, na wyjątkowe i jedyne jeździeckie obozy wędrowne. Turnus jest podzielony na części stacjonarne gdzie zajęcia i noclegi odbywają się w naszej bazie jeździeckiej Dwór Nawino oraz na części wędrowne podczas których wędrujemy konno od 20 do 40 kilometrów dziennie, z popasami przy ogniskach i gdzie wieczorem nocujemy w zaprzyjaźnionych gospodarstwach agroturystycznych oraz pod namiotami. Zwykle są to dwie-trzy noce w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami, w naszym pałacu Dwór Nawino, który utrzymany jest w wysokim standardzie, a kolejne dwie-trzy noce spędzamy przy jeziorach lub rzekach.
Podczas naszej konnej wędrówki będziemy obserwować wyjątkową przyrodę naszego regionu: sarny, jelenie, borsuki i żurawie. Wieczorami przy ognisku będziemy trzymać warty przy naszych koniach.
Cała wędrówka konna to niesamowita przygoda gdzie zawiązane przyjaźnie trwają latami. Podczas jeździeckiego obozu wędrownego uczestnicy będą również mogli polepszyć swój dosiad oraz używanie pomocy, poćwiczymy zagalopowanie z właściwej nogi i lekkie zgięcia. Nasze konie są dobrze ujeżdżone do poziomu klasy L, nie są lękliwe i nie posiadają żadnych narowów. By móc wziąć udział w naszej wędrowce należy utrzymywać dobrą równowagę w galopie. Optymalnym poziomem jeździeckim jest poziom brązowej odznaki PZJ, ale już dobra równowaga w pół-siadzie wystarcza aby z nami wędrować. Zawsze dostosowujemy tępo i poziom treningu do najsłabszego jeźdźca w grupie. W zajęciach na piaskowej ujeżdżalni z dobrym i miękkim podłożem bierze udział maksymalnie pięciu jeźdźców, a grupy są dobierane pod względem poziomu jeździeckiego oraz wieku uczestników. Zapewniamy śniadanie, drugie śniadanie oraz obiadokolację, a podczas biwaków gotujemy wspólnie przy ognisku.
Podczas turnusu zapewnimy wyjazd nad morze w asyście wychowawcy.
Zajęcia jeździeckie prowadzą doświadczeni instruktorzy PZJ lub przodownicy nizinnej turystyki jeździeckiej PTTK. Nad młodzieżą i dziećmi czuwa wychowawca który z młodszymi prowadzi różne zajęcia. Podczas kąpieli w sprawdzonych kąpieliskach w jeziorach lub rzekach czuwają ratownicy WOPR oraz wychowawca i instruktorzy. Zapewniamy pełną ochronę i właściwy nadzór, przez cały czas pobytu w danym miejscu. Lekarze i ratownicy medyczni pełnią dyżur pod telefonem przez cały czas trwania turnusu.

W celu zapisu na turnus należy wypełnić i podpisać Kartę Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku oraz przeczytać i podpisać Regulamin, wpłacić zaliczkę w wysokości 200 złotych na numer konta podany w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku. Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Wypoczynku oraz Regulamin musi być podpisany przez rodziców lub prawnych opiekunów uczestnika lub uczestniczki.
Biorąc udział w turnusie obowiązkowo należy mieć obuwie z obcasem (buty jeździeckie) ze względów bezpieczeństwa. Nie akceptujemy jeźdźców w trampkach, adidasach lub innych butach bez obcasów, oraz jeźdźców bez kasku lub toczka.
Rzeczy które należy zabrać ze sobą na jeździecki obóz wędrowny:
Obuwie jeździeckie, przybory toaletowe, dwa ręczniki, strój kąpielowy, płaszcz lub długą kurtkę przeciwdeszczową, śpiwór, namiot, karimatę lub materac, menażkę, sztućce i kubek metalowy na biwaki, środek przeciw komarom minimum pięć sztuk, zmienne obuwie, przeciwsłoneczną czapkę z daszkiem, bluzy, koszulki, bieliznę i spodnie na zmianę, legitymacje szkolną, drobne pieniądze na bilety - na wyjazdy nad morze.
TURNUSROZPOCZĘCIEZAKOŃCZENIE
Pierwszy2020-06-26 2020-07-06
Drugi2020-07-09 2020-07-19
Trzeci2020-07-22 2020-08-01
Czwarty2020-08-04 2020-08-14

Koszt turnusu wynosi 1'690.00 PLN (jeden tysiąc sześćset dziewięćdziesiąt złotych i zero groszy) brutto.

Gwarancją rezerwacji pobytu jest dokonanie przedpłaty w wysokości 200 PLN oraz wypełnienie i odesłanie E-Mail’em lub pocztą Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika.
Wybrane połączenia PKP z wybranych stacji, rozkład jazdy ulegnie zmianie w dniu 9 czerwca 2019 roku - prosimy wówczas o sprawdzenie połączeń.
 • Szczecin Główny - Czarnowęsy Pomorskie 15:11 - 17:52 REGIO
 • Słupsk - Koszalin - Czarnowęsy Pomorskie 14:40 - 16:23 REGIO
 • Poznań Główny - Białogard 09:51 - 13:35 TLK
 • Gdynia Główna - Białogard 12:50 - 15:07 TLK
 • Warszawa Centralna - Białogard 07:57 - 15:17 TLK
 • Lublin - Białogard 04:35 - 15:17 TLK
 • Bydgoszcz Główna - Białogard 12:13 - 15:17 TLK
 • Kraków Główny - Białogard 07:33 - 17:41 TLK
 • Katowice - Białogard 05:41 - 13:20 TLK
 • Wrocław - Białogard 07:47 - 14:30 TLK
Naszych Uczestników odbieramy ze stacji Czarnowęsy Pomorskie (2 kilometry od naszej bazy w miejscowości Nawino) oraz z Białogardu (12 kilometrów od miejscowości Nawino).
Na każdy turnus i z powrotem istnieje możliwość przejazdu grupowego pod opieką wychowawcy, pociągiem TLK na trasie:
 • Katowice - Kluczbork (100 km od Wrocławia) - Poznań Główny - Piła Główna - Białogard
 • Lublin - Warszawa Centralna - Bydgoszcz Główna - Białogard
Dopłata do turnusu za przejazd dziecka (z ważną legitymacją szkolną), pod opieką wychowawcy w obie strony wynosi około 130.00 PLN (sto trzydzieści złotych i zero groszy), stawka za przejazd według cennika PKP z 2019 roku.

Ze względu na duże obciążenie pociągów wyżej wymienionych relacji (w okresie letnim), rezerwacja przejazdu jest możliwa do dnia 17 kwietnia 2020 roku.
Dwór Nawino
Dwór Nawino to XIX wieczny neobarokowy pałac myśliwski po gruntownej renowacji. Dla naszych jeźdźców udostępniamy 5 pokoi 2 i 4 osobowych o wysokim standardzie z łazienkami. Młodzież jest kwaterowana po 2 i 3 osoby w pokojach. Podczas obozów wędrownych spędzamy kilka nocy w naszym pałacu, a kilka nocy pod namiotami w terenie z końmi, aby znów powrócić do naszej bazy w Nawinie. Serwujemy śniadanie, drugie śniadanie i obfitą obiadokolację, a będąc na wędrówce konnej śniadanie, drugie śniadanie podczas popasu oraz wieczorny obiad / kolację przy wspólnym ognisku.

DWÓR NAWINO

JAZDY KONNE I WĘDRÓWKI KONNE

POZOSTAŁE ZDJĘCIA ZWIĄZANE Z NASZYMI KOŃMI